Зустрiч з Ставою

There are no translations available.

В Комітеті з питань верховенства права та правосуддя відбулася зустріч з віце-президентом Європейської комісії з ефективності правосуддя Георгом Ставою та представниками Вищої кваліфікаційної комісії України.

Під час зустрічі увагу було зосереджено на питаннях відновлення довіри до судової системи України.

Голова Комітету Сергій Ківалов поінформував колег про те, що Комітет з питань верховенства права та правосуддя на своєму засіданні вже розглянув три альтернативних проекти закону "Про відновлення довіри до судової системи України" та вирішив рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект, внесений Кабінетом Міністрів. Крім того, останніми днями було зареєстровано ще три нових законопроекти з цього питання, які будуть розглянуті Комітетом першочергово.

За словами С.Ківалова, законопроекти спрямовані на утвердження в українському суспільстві верховенства права та законності, відновлення довіри до судової системи країни, звільнення з посад осіб, які виносили рішення, що порушують права та свободи громадян.

Зокрема, він зазначив, що для досягнення цієї мети проектами передбачається визначити правові та організаційні засади проведення перевірки та атестації суддів судів загальної юрисдикції.

Крім того, акцентувалася увага на необхідності Конституційної реформи. Було наголошено, що для подальшого реформування судової системи необхідно внести зміни до Основного Закону України.

Також, на думку учасників зустрічі, "ще більше значення має сприйняття українськими суддями самих себе як незалежних, таких, що приймають рішення за власним переконанням, не очікуючи будь-яких вказівок".

Голова Комітету також підкреслив, що Венеціанська комісія за час практично двадцятирічної співпраці з Україною неодноразово зверталася до теми реформи судової системи, що є дуже важливо для вітчизняного законодавця.

Віце-президент Європейської комісії з ефективності правосуддя Георг Става висловив свою особисту думку з приводу зазначених законопроектів та розповів про європейські стандарти і практики, що стосується цієї теми.

Він наголосив, що "потрібно мати на увазі, що дострокове звільнення судді, до закінчення терміну на який він був обраний (призначений), можливо тільки у випадку, якщо суддя не може виконувати свої обов'язки, і тільки в результаті кримінального або дисциплінарного провадження, в яких дотримувалися положення про "справедливий розгляд незалежним трибуналом". Воно не може бути просто наслідком вольового рішення того чи іншого спеціально створеного органу, прийнятого без дотримання зазначених умов.

За його словами, судова влада - це одна з тих колон, на яких тримається державність. "Якщо поспішними заходами її зруйнувати, ви можете автоматично втратити стабільність у суспільстві", - сказав Георг Става.

 

Прес-служба С.Ківалова

Назад